DPF, SRS, FAP

TURBO INJECTOR

Strona główna » Regeneracja DPF, SRS i FAP

TURBO INJECTOR - OFERTA

SPRAWDŹ CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ!

Naprawa filtra DPF

Przyczyn awarii filtra DPFmoże być wiele. Żeby dokładnie ocenić jego stan i ustalić, czy podzespół nadaje się do naprawy, warto dostarczyć go do naszego warsztatu. Mamy doświadczenie w regenerowaniu DPF, FAP i GFP. Do czyszczenia tych części używamy metody wypalania, która pozwala pozbyć się większości zanieczyszczeń. Wykonujemy również mycie hydrodynamiczne. Wymienione powyżej metody są nieinwazyjne i nie naruszają wnętrza filtra. 

Co to jest DPF?

DPF, nazywany powszechnie filtrem cząstek stałych, jest urządzeniem, które ma zmniejszać emisję spalin w samochodach z napędem Diesla oraz w niektórych autach z silnikami benzynowymi. Filtr ten zatrzymuje tzw. cząsteczki stałe, czyli m.in. metale ciężkie, tlenki azotu oraz siarki, oddziela je od gazów spalinowych, a następnie wypala.

Istnieją trzy rodzaje filtrów cząstek stałych:

  • DPF – filtr odmiany suchej,
  • FAP – filtr odmiany mokrej,
  • GPF – montowany w silnikach benzynowych.

W 2005 roku montowanie filtrów cząstek stałych stało się obowiązkiem większości producentów, którzy chcieli prowadzić dystrybucję samochodów na terenie Unii Europejskiej. Nowe regulacje zaczęły obowiązywać w naszym kraju za sprawą przepisów normy Euro 4, która miała przyczynić się do zmniejszenia  emisji szkodliwych substancji do atmosfery.

Dlaczego nie warto wycinać DPF?

Wielu kierowców w obawie przed kosztami naprawy albo wymiany filtra cząstek stałych decyduje się na usunięcie go z samochodu. Niewiele osób wie jednak, że wycięcie tej części z pojazdu jest nielegalne!

W Polsce karą za pozbycie się filtra DPF jest mandat w wysokości 500 zł oraz odebranie dowodu rejestracyjnego. Warto jednak zaznaczyć, że na tle pozostałych europejskich krajów, koszt ten nie jest wygórowany. Jeśli winowajca zostanie przyłapany na gorącym uczynku w Austrii (przemieszczając się autem bez DPF), będzie musiał zapłacić 3500 euro kary, zaś jego samochód zostanie odholowany. Warto zatem zatrzymać DPF w samochodzie i poddać go naprawie w naszym warsztacie w Krakowie wtedy, kiedy będzie to konieczne.

Regeneracja DPF

Regeneracja DPF polega na usunięciu nagromadzonych we wnętrzu filtra zanieczyszczeń, np. sadzy. Można to zrobić na kilka sposobów. W naszym warsztacie w Krakowie DPF czyścimy metodami:

  • wypalania,
  • mycia hydrodynamicznego.

Pierwszy sposób polecamy do mniej zabrudzonych filtrów – w takich przypadkach regenerację DPF możemy przeprowadzić bez konieczności demontażu poszczególnych części. Jak ona przebiega?

Samochód podpinamy do zewnętrznego interfejsu, za pomocą którego wywołujemy reakcję spalania w wyższej temperaturze, niż ma to miejsce podczas normalnego użytkowania pojazdu. Proces ten trwa również dłużej niż w trakcie jazdy samochodem, dlatego wypalanie osadzonych na filtrze cząsteczek sadzy jest skuteczniejsze.

Jeżeli DPF jest w gorszej kondycji, zachęcamy do zainwestowania w mycie hydrodynamiczne. Stosowanie wysokiego ciśnienia podczas regeneracji DPF pozwala na uzyskanie doskonałych rezultatów, zbliżających się nawet do 100% skuteczności.

Regeneracja FAP

Metody regeneracji FAP, które stosujemy w naszym warsztacie w Krakowie są analogiczne do usług dla DPF. Warto wiedzieć, że w obydwu przypadkach sprawdzają się bardzo dobrze – są w stanie poprawić parametry przepływu spalin przez urządzenie do poziomu 80-100% w porównaniu do części fabrycznie nowej.

Regeneracja SRS

Poduszki powietrzne stanowią jeden z najważniejszych elementów samochodu. Ich zadaniem jest ochrona zdrowia i życia kierowcy oraz pasażerów w trakcie wypadku. Ważne jest, aby ich sterowniki działały bez zarzutu! W naszym warsztacie w Krakowie podejmujemy się regeneracji SRS w przypadku wystąpienia awarii, opóźnienia w przesyłaniu sygnału z czujników do aktywatora systemu AirBag oraz w pojazdach powypadkowych, w których konieczne jest usunięcie crash data z oprogramowania.

Maintext

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ DO NAS

TEL: 505 269 716

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego

ADRES:

ul. Niepołomska 55, 31-572 Kraków

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Piątek 8:00-16:00

×

Like us on Facebook