WTRYSKIWACZE

TURBO INJECTOR

Strona główna » NAPRAWA WTRYSKIWACZY

TURBO INJECTOR - OFERTA

SPRAWDŹ CO MOŻEMY DLA CIEBIE ZROBIĆ!

Naprawa wtryskiwaczy

REGENERACJA, NAPRAWA, TESTOWANIE I CZYSZCZENIE

NAPRAWA APARATURY WTRYSKOWEJ

  • BOSCH
  • DELPHI
  • DENSO
  • SIEMENS
  • COMON RAIL
  • CONTINENTAL
  • Mechaniczne-sprężynowe
  • 2-Sprężynowych
  • Piezo Bosch

Naprawa wtryskiwaczy wykonana na czas może uchronić samochód przed powstaniem bardzo kosztownych usterek. Jeśli zbagatelizuje się pierwsze sygnały, które świadczą o konieczności wymiany wtryskiwaczy, to prawdopodobnie w przyszłości trzeba będzie także naprawić DPF, koło dwumasowe albo rozrusznik.

Regenerujemy wtryskiwacze firm takich jak Bosch, Delphi czy Siemens. Demontujemy stare, wyeksploatowane urządzenia, czyścimy je myjkami ciśnieniowymi i wymieniamy komponenty, które nie nadają się do dalszego użytku. Po wykonaniu usługi przeprowadzamy testy wtryskiwaczy, żeby upewnić się, że urządzenie działa prawidłowo.

Najczęstsze objawy uszkodzonych wtryskiwaczy

Wtryskiwacze odpowiadają za dostarczanie paliwa do komór spalania. Jeśli będą niesprawne, najprawdopodobniej nie będzie można odpalić samochodu. Problem z rozruchem to jest właśnie pierwszy i najczęstszy objaw uszkodzonych wtrysków.

Powodem to udania się do warsztatu jest również czarny, szary albo niebieski dym wydobywający się z rury wydechowej. Oznacza to, że układ wtrysku paliwa jest nieszczelny albo, że w jego środku jest zbyt niskie ciśnienie.

Jeśli samochód pobiera więcej paliwa niż zazwyczaj i ponadto spadła jego moc, to może oznaczać, że wtryskiwacze należy wymienić. By zapobiec takiej usterce, należy tankować samochód na sprawdzonych stacjach i korzystać z czyszczących preparatów do paliwa.

Naprawić, czy wymienić wtryskiwacze?

Decyzję o wymianie wtryskiwaczy powinien podjąć fachowiec. Doświadczony mechanik będzie w stanie ocenić, czy należy wymienić cały element, czy wystarczy zamontować jedynie nowe podzespoły takie jak oringi albo końcówki wtryskiwaczy.

Niezależnie od tego warto pamiętać, że nie można regenerować wtryskiwaczy piezoelektrycznych. Ich budowa sprawia, że próba naprawienia tych urządzeń może doprowadzić do ich całkowitego zniszczenia. Bez obaw można natomiast regenerować wtryskiwacze elektromagnetyczne.

Maintext

MASZ PYTANIA? ZADZWOŃ DO NAS

TEL: 505 269 716

Lub skorzystaj z formularza kontaktowego

ADRES:

ul. Niepołomska 55, 31-572 Kraków

GODZINY OTWARCIA:

Poniedziałek-Piątek 8:00-16:00

×

Like us on Facebook